Šafářová (vlevo) jsou i s Kvitovou (vpravo) na turnaji v Miami v dobrém rozmaru. Přinese jim to výhru? 
Facebook

Kvitová jsou se Šafářovou na turnaji v Miami v dobré náladě! Jak si povedou?

24. března 2016 09:14 / Tenis
Obě dvě zažívají těžké časy, obě dvě dnes čeká úvodní zápas na tenisovém turnaji v Miami. Česká jednička Petra Kvitová se postaví Američance Irině Falconiové, Lucie Šafářová Belgičance Yanině Wickmayerové. Naváže Kvitová na lepší formu z Indian Wells a prolomí Šafářová konečně smůlu, která se na ni přilepila po zdravotních komplikacích?

Kvitová i Šafářová jsou v Miami v dobrém rozmaru. Kvitová si udělala klobouček z terčíků, které se používají při trénování, Šafářová zase podepisovala fanouškům věci a klasicky blbla se svým trenérem Robem Steckleym. Přinese dobrá nálada ovoce?

Česká dvojice sehraje své singlové zápasy v čase, kdy bude v České republice odpoledne a večer. Nejprve se na kurtu představí Kvitová, která letos nezačala nejlépe. Zezačátku moc nevyhrávala, a proto se rozešla po sedmi letech s trenérem Davidem Kotyzou.

Na posledním turnaji v Indian Wells však dokázala třikrát vyhrát a postoupit do čtvrtfinále. Na výhry se sice vždy nadřela ve třech setech, přestože měla proti sobě papírově slabší soupeřky, avšak díky vítězstvím se přestala propadat ve světovém žebříčku, a naopak z devátého místa poskočila na sedmé.

Naváže Kvitová na slibné výkony, které předvedla před týdnem? Její stoupající formu zastavila až Polka Agnieszka Radwaňská, která se nakonec stala světovou dvojkou. Loni porazila Kvitovou už ve finále Turnaje mistryň.

Šafářová se trápí od loňského podzimu, kdy po skvělých výkonech vystoupala až na páté místo světového žebříčku, ale poté ji přepadla bakteriální infekce. Musela na hospitalizaci do nemocnice a problémy se zdravím doléčuje dodnes. Na předešlých turnajích hned vypadla, ale nyní už by mohla smůlu prolomit! 
Marie Popelková | sportstory.cz
KOMENTÁŘE
comments powered by Disqus

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Neuvěřitelné! Budete koukat, jak tragicky může

Celebrity

Česká zpěvačka onemocněla stejnou rakovinou, jako

Auto Moto

Toto je historicky nejlevnější Bugatti Veyron. Není