Rozhodnutí Čecha (vlevo) určitě neudělalo radost kouči nároďáku Vrbovi (vpravo). Jak to nakonec dopadne? 
Facebook

Konec slavného Petra Čecha? Reprezentaci chce dát vale!

22. března 2016 09:06 / Fotbal
Sbohem a šáteček! Nad takovým rozhodnutím v souvislosti s českou fotbalovou reprezentací uvažuje brankář Petr Čech! Přiznal se, že po letošním evropském šampionátu zváží, zda neukončí reprezentační kariéru. Chyběl by po 14 letech!

Takové rozhodnutí nikdo nečekal! Čech válí a letos se stal rekordmanem anglické Premier League v počtu vychytaných nul, kterých na jeho kontě nadále přibývá. Jenomže přibývají také roky a třiatřicetiletý Čech ví, že to jednou musí přijít. „Po mistrovství Evropy si doma sednu a zvážím, jestli budu dál pokračovat, nebo ne. Léta přibývají a uvidím, jestli méně cestování a i zápasů prodlouží moji kariéru v klubu,“ šokoval svými slovy Čech.

Je tak jasné, že se chce v pokročilejším věku věnovat už pouze chytání v Arsenalu, kam na začátku roku přestoupil. Jeho rozhodnutí určitě kouči nároďáku Pavlovi Vrbovi radost neudělalo.

Šance jsou však zatím 50 na 50, protože Čech neřekl, ke které možnosti se přiklání. Nyní se soustředí na evropský šampionát, kde chce uhrát co nejlepší výsledek. „Pak to teprve budu řešit,“ dodal Čech s tím, že výsledek českého týmu nebude mít vliv na jeho rozhodnutí.

Rozhodne jeho zdravotní stav a fyzická kondice. „Už 15 let hraju 60 zápasů za sezonu a je to znát. V národním týmu jsem odehrál 14 let a to je dlouhá doba,“ dodal jeden z nejlepších brankářů světa.

Přestože loni seděl na lavičce v Chelsea, za celou kariéru to byla výjimka, kdy mohl odpočívat. Předtím byl v anglickém velkoklubu jedničkou deset let. A nyní je na něm břímě zodpovědnosti i v Arsenalu. Jak to s Čechem dopadne? 
Marie Popelková | sportstory.cz
KOMENTÁŘE
comments powered by Disqus

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

S islamistou zatočili, že se nestačil divit! Tohle

Celebrity

Rozvod u Lucie Vondráčkové? Co se tam děje?

Auto Moto

Toto je historicky nejlevnější Bugatti Veyron. Není