Pavel Maslák na mistrovství světa obhájit první místo v běhu na 400 metrů. 
Facebook

Dokázal to! Maslák nechal soupeře za zády a stal se halovým mistrem světa na 400 metrů!

20. března 2016 19:07 / Ostatní sporty
Český sprinter Pavel Maslák přijel do amerického Portlandu s nelehkou úlohou, ale nakonec to zvládl na jedničku! Na halové mistrovství světa totiž přijel obhajovat zlatou medaili v běhu na 400 metrů! V nedělním finále však nechal všechny soupeře za sebou a cílem prolétl v čase 45,44 sekundy!

Pětadvacetiletý Maslák zaklekl do startovních bloků v dráze číslo pět. Po seběhu se dostal na druhé místo, ale dýchal na záda Bralonovi Taplinovi z Grenady. „Nepočítal jsem s tím, že to takhle na začátku přepálí. Šel jsem do toho s tím, že seběhnu první, budu to tahat a doufat, že mi to vydrží. Docela mi vzal vítr z plachet tím, že to rozběhl tak rychle," přiznal Čech.

Jenže Taplin začal pomalu ztrácet síly a už v zatáčce se Maslák dostal před něj. V cílové rovince pak český atlet neměl konkurenci. Cílem prolétl v čase 45,44 sekundy. Kdyby však byla trať o něco delší, mohl Maslák o zlatou medaili přijít. V patách měl totiž katarského čtvrtkaře Abdalelaha Harouna. „Měl jsem štěstí. Vůbec jsem nevěděl, že je za mnou, takže kdyby to bylo delší, myslím si, že bych si ho ani nehlídal a prostě bych to prokoučoval,“ uznal rodák z Havířova.

Masláka za několik měsíců čeká letní olympiáda v Riu, kde by se rád porval o cenné kovy. „Můj hlavní cíl je dostat se do finále, ale když obsadím jakékoliv místo lepší než osmé, budu velmi rád,“ sdělil zlatý halový medailista.  
Marie Popelková | sportstory.cz
KOMENTÁŘE
comments powered by Disqus

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Prevence kriminality na český způsob! Tak nevíme,

Celebrity

Havlová přiznala vážnou nemoc! Proto taky drasticky

Auto Moto

Toto je historicky nejlevnější Bugatti Veyron. Není