Pavel Maslák na mistrovství světa obhájit první místo v běhu na 400 metrů. 
Facebook

Dokázal to! Maslák nechal soupeře za zády a stal se halovým mistrem světa na 400 metrů!

20. března 2016 19:07 / Ostatní sporty
Český sprinter Pavel Maslák přijel do amerického Portlandu s nelehkou úlohou, ale nakonec to zvládl na jedničku! Na halové mistrovství světa totiž přijel obhajovat zlatou medaili v běhu na 400 metrů! V nedělním finále však nechal všechny soupeře za sebou a cílem prolétl v čase 45,44 sekundy!

Pětadvacetiletý Maslák zaklekl do startovních bloků v dráze číslo pět. Po seběhu se dostal na druhé místo, ale dýchal na záda Bralonovi Taplinovi z Grenady. „Nepočítal jsem s tím, že to takhle na začátku přepálí. Šel jsem do toho s tím, že seběhnu první, budu to tahat a doufat, že mi to vydrží. Docela mi vzal vítr z plachet tím, že to rozběhl tak rychle," přiznal Čech.

Jenže Taplin začal pomalu ztrácet síly a už v zatáčce se Maslák dostal před něj. V cílové rovince pak český atlet neměl konkurenci. Cílem prolétl v čase 45,44 sekundy. Kdyby však byla trať o něco delší, mohl Maslák o zlatou medaili přijít. V patách měl totiž katarského čtvrtkaře Abdalelaha Harouna. „Měl jsem štěstí. Vůbec jsem nevěděl, že je za mnou, takže kdyby to bylo delší, myslím si, že bych si ho ani nehlídal a prostě bych to prokoučoval,“ uznal rodák z Havířova.

Masláka za několik měsíců čeká letní olympiáda v Riu, kde by se rád porval o cenné kovy. „Můj hlavní cíl je dostat se do finále, ale když obsadím jakékoliv místo lepší než osmé, budu velmi rád,“ sdělil zlatý halový medailista.  
Marie Popelková | sportstory.cz
KOMENTÁŘE
comments powered by Disqus

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Navzdory Merkelové! Jako první politik v Evropě

Celebrity

Gregorová se možná vůbec vdávat nebude! Prý

Auto Moto

Toto je historicky nejlevnější Bugatti Veyron. Není