Kvitová se podruhé v řadě mohla radovat z výhry. To se jí letos ještě nepovedlo. Probouzí se pomalu z tenisového kómatu? 
Facebook

Návrat ke staré formě? Kvitová vyhrála další zápas!

14. března 2016 08:26 / Tenis
Nadřela se jako kůň, ale je to tam! Petra Kvitová se pomalu začíná probouzet z tenisového kómatu, ve kterém byla několik týdnů. Do letošní chudobné vítězné statistiky si připsala další výhru a v Indian Wells postoupila do semifinále. Ve více než dvouhodinovém boji udolala Švédku Johannu Larssonovou 6:3, 4:6 a 7:5.

Zdá se, že Kvitová začíná pomalu nacházet cestu k dřívějším výkonům, které zdobilo nepřeberné množství vítězných míčů a hlavně velká bojovnost. Právě tou nyní Kvitová oplývá, protože to se Švédkou vypadalo, že prohraje. Ona to však nevzdala. „Bojovala jsem až do konce, jinak bych prohrála,“ řekla po zápase česká jednička.

Utkání začala velmi dobře, když si první sadu bez výraznějších problémů připsala 6:3. Jenomže nebyla by to Kvitová, aby si cestu k vítězství sama nezkomplikovala. Druhý set prohrála 4:6 a byl vyrovnaný stav. Drama se odehrálo ve třetí sadě, kdy si prohrála podání a bylo to z jejího pohledu 4:5.

Larssonová šla podávat na výhru v zápase, ale Kvitová to nepřipustila. Prolomila Švédce podání a srovnala. Poté se nahecovala a dvěma dalšími vítěznými hrami dotáhla zápas do šťastného konce.

Kvitová tak vyhrála podruhé v řadě, což se jí od začátku roku ještě nepodařilo. Ačkoliv byl pro ni zápas těžký stejně jako ten předešlý proti Černohorce Dance Koviničové, nevzdala to a posouvá se dál. Potvrdí bojovné srdce i proti Američance Nicole Gibbsové, kterou potká v osmifinále? 
Marie Popelková | sportstory.cz
KOMENTÁŘE
comments powered by Disqus

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Navzdory Merkelové! Jako první politik v Evropě

Celebrity

Gregorová se možná vůbec vdávat nebude! Prý

Auto Moto

Toto je historicky nejlevnější Bugatti Veyron. Není