Smolařka! Gabriela Soukalová neměla na norském mistrovství světa štěstí a zůstala bez medaile. 
Facebook

Nešťastnice Soukalová! Ze světového šampionátu pojede bez medaile

13. března 2016 14:13 / Ostatní sporty
Podtrženo, sečteno! Biatlonistka Gabriela Soukalová bude letos bez medaile ze světového šampionátu v Norsku. V posledním závodě s hromadným startem na 12,5 kilometru sice sahala po cenném kovu, ale nakonec zůstala znovu těsně pod stupni vítězů!

Soukalová jela v závodu i s Veronikou Vítkovou, ta však chybovala hned na první položce a musela na trestné kolo. Přestože Soukalová poprvé zastřílela čistě, podruhé už přišla chyba a na trestné kolo musela taky.

Kvůli tomu ztratila a byla na konci druhé desítky. Jenomže další čistou střelbou a výborným běžeckým výkonem se opět dostala do bojů o medaile a podpořila ji i Vítková, se kterou jela ve dvojici na předních místech.

Vítková však na posledním stanovišti chybovala, zatímco Soukalová byla bezchybná a vyjela hned za vedoucí Francouzkou Marií Dorenovou-Habertovou. Jenomže ke své smůle měla přímo za zády dvě nejlepší běžkyně, a to Němku Lauru Dahlmeierovou a Finku Kaisu Mäkäräinenovou.

A právě to se jí stalo osudným, protože Finka nasadila takové tempo, že se jí stačila udržet jen Němka. Soukalová nemohla na jejich odskok zareagovat a bylo vymalováno. „V průběhu závodu jsem cítila, že to nejsem já. Byla jsem unavená a nebyla jsem schopná zmobilizovat síli,“ uvedla Soukalová.

První dojela Habertová, druhá nakonec Dahlmeierová a třetí Mäkäräinenová. Soukalová byla čtvrtá, Vítková vybojovala šesté místo. Soukalová tak nakonec skončila zase bez medaile. „Holmenkollen z hlediska trati a střelnice nepatří k mým oblíbeným destinacím. Snad najdu zbytek sil, abych se pokusila prát o prvenství ve Světovém poháru,“ dodala Soukalová, první žena Světového poháru.

Na mistrovství však značně ukrojila z jejího náskoku právě Francouzka Habertová, se kterou bude Soukalová bojovat na posledních závodech v Rusku. Má před ní náskok 34 bodů. Uhájí své prvenství? 
Marie Popelková | sportstory.cz
KOMENTÁŘE
comments powered by Disqus

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Vrcholný politik? To ani náhodou! Takhle se chová

Celebrity

Šok pro Chantal Poullain. Po 17 letech dostala

Auto Moto

Toto je historicky nejlevnější Bugatti Veyron. Není