Smolařka! Gabriela Soukalová neměla na norském mistrovství světa štěstí a zůstala bez medaile. 
Facebook

Nešťastnice Soukalová! Ze světového šampionátu pojede bez medaile

13. března 2016 14:13 / Ostatní sporty
Podtrženo, sečteno! Biatlonistka Gabriela Soukalová bude letos bez medaile ze světového šampionátu v Norsku. V posledním závodě s hromadným startem na 12,5 kilometru sice sahala po cenném kovu, ale nakonec zůstala znovu těsně pod stupni vítězů!

Soukalová jela v závodu i s Veronikou Vítkovou, ta však chybovala hned na první položce a musela na trestné kolo. Přestože Soukalová poprvé zastřílela čistě, podruhé už přišla chyba a na trestné kolo musela taky.

Kvůli tomu ztratila a byla na konci druhé desítky. Jenomže další čistou střelbou a výborným běžeckým výkonem se opět dostala do bojů o medaile a podpořila ji i Vítková, se kterou jela ve dvojici na předních místech.

Vítková však na posledním stanovišti chybovala, zatímco Soukalová byla bezchybná a vyjela hned za vedoucí Francouzkou Marií Dorenovou-Habertovou. Jenomže ke své smůle měla přímo za zády dvě nejlepší běžkyně, a to Němku Lauru Dahlmeierovou a Finku Kaisu Mäkäräinenovou.

A právě to se jí stalo osudným, protože Finka nasadila takové tempo, že se jí stačila udržet jen Němka. Soukalová nemohla na jejich odskok zareagovat a bylo vymalováno. „V průběhu závodu jsem cítila, že to nejsem já. Byla jsem unavená a nebyla jsem schopná zmobilizovat síli,“ uvedla Soukalová.

První dojela Habertová, druhá nakonec Dahlmeierová a třetí Mäkäräinenová. Soukalová byla čtvrtá, Vítková vybojovala šesté místo. Soukalová tak nakonec skončila zase bez medaile. „Holmenkollen z hlediska trati a střelnice nepatří k mým oblíbeným destinacím. Snad najdu zbytek sil, abych se pokusila prát o prvenství ve Světovém poháru,“ dodala Soukalová, první žena Světového poháru.

Na mistrovství však značně ukrojila z jejího náskoku právě Francouzka Habertová, se kterou bude Soukalová bojovat na posledních závodech v Rusku. Má před ní náskok 34 bodů. Uhájí své prvenství? 
Marie Popelková | sportstory.cz
KOMENTÁŘE
comments powered by Disqus

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Politik se jasně a veřejně vyslovil pro tak tvrdá

Celebrity

Zemřela Věra Čáslavská! Boj nad rakovinou

Auto Moto

Toto je historicky nejlevnější Bugatti Veyron. Není