Kvitová měla z výhry radost. Aby ne, byla teprve její třetí v letošním roce! 
Facebook

Kvitová unikla ze šibenice! Na výhru se ale nadřela

12. března 2016 13:13 / Tenis
Už seděla hrobníkovi na lopatě, ale včas z ní utekla! Tenistka Petra Kvitová na turnaji v Indian Wells zdolala po napínavém duelu Černohorku Danku Koviničovou 6:3, 4:6 a 7:6 a postoupila do třetího kola.

Zápas měl být jasnou záležitostí Kvitové. Ta se sice zpočátku se soupeřkou tahala, ale za stavu 4:3 si rychle připsala další dvě hry a přesvědčivě získala první set. Jenomže namísto toho, aby ve druhém setu soupeřku utloukla, prohrála ho 4:6 a 51. hráčka světa srovnala.

V rozhodujícím setu mohla rozhodnout za 5:4 při vlastním servisu, jenomže Kvitová to opět neustála hlavou. Přišla o svůj servis a poté ještě prohrávala 5:6. Koviničová byla dokonce dva míčky od ukončení zápasu, ale k mečbolu se nedostala.

Kvitová se zavčasu vzpamatovala a zápas se rozhodoval v tie-breaku. V něm měla víc štěstí, a tak si připsala výhru. „Výhra je výhra,“ komentovala situaci Kvitová, která si je vědomá toho, jak těžká cesta k ní vedla. „Bylo to náročné, naštěstí jsem to zvládla. Děkuji všem za podporu,“ uvedla Kvitová.

Výhra pro ni byla o to cennější, že jich má v letošním roce jako šafránu. Od začátku roku se radovala z vítězství teprve potřetí! Jak si povede nadále? 
Marie Popelková | sportstory.cz
KOMENTÁŘE
comments powered by Disqus

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Prevence kriminality na český způsob! Tak nevíme,

Celebrity

Havlová přiznala vážnou nemoc! Proto taky drasticky

Auto Moto

Toto je historicky nejlevnější Bugatti Veyron. Není