Kvitová měla z výhry radost. Aby ne, byla teprve její třetí v letošním roce!
Facebook

Kvitová unikla ze šibenice! Na výhru se ale nadřela

12. března 2016 13:13 / Tenis
Už seděla hrobníkovi na lopatě, ale včas z ní utekla! Tenistka Petra Kvitová na turnaji v Indian Wells zdolala po napínavém duelu Černohorku Danku Koviničovou 6:3, 4:6 a 7:6 a postoupila do třetího kola.

Zápas měl být jasnou záležitostí Kvitové. Ta se sice zpočátku se soupeřkou tahala, ale za stavu 4:3 si rychle připsala další dvě hry a přesvědčivě získala první set. Jenomže namísto toho, aby ve druhém setu soupeřku utloukla, prohrála ho 4:6 a 51. hráčka světa srovnala.

V rozhodujícím setu mohla rozhodnout za 5:4 při vlastním servisu, jenomže Kvitová to opět neustála hlavou. Přišla o svůj servis a poté ještě prohrávala 5:6. Koviničová byla dokonce dva míčky od ukončení zápasu, ale k mečbolu se nedostala.

Kvitová se zavčasu vzpamatovala a zápas se rozhodoval v tie-breaku. V něm měla víc štěstí, a tak si připsala výhru. „Výhra je výhra,“ komentovala situaci Kvitová, která si je vědomá toho, jak těžká cesta k ní vedla. „Bylo to náročné, naštěstí jsem to zvládla. Děkuji všem za podporu,“ uvedla Kvitová.

Výhra pro ni byla o to cennější, že jich má v letošním roce jako šafránu. Od začátku roku se radovala z vítězství teprve potřetí! Jak si povede nadále?