Pověsí bývalá světová jednička raketu na hřebík? Důležité oznámení si chystá na pondělní tiskovou konferenci. 
Facebook

Konec Šarapovové? Nejbohatší sportovkyně světa asi práskne s tenisem!

07. března 2016 08:48 / Tenis
Už v 17 letech vyhrála tenisový Wimbledon, o rok později se poprvé stala světovou jedničkou. Ještě loni figurovala na druhém místě žebříčku hned za Američankou Serenou Williamsovou, nyní chce však Ruska Maria Šarapová skončit. Důvodem mají být neustálé zdravotní problémy!

O konci kariéry Šarapové mluví mnohá zahraniční média. Ruská tenistka dokonce svolala na dnešek tiskovkou konferenci, na které má podle jejího manažera oznámit zásadní rozhodnutí. A právě kvůli tomu se vyrojila řada spekulací, které míří k tomu, že blonďatá kráska pověsí raketu na hřebík. Osmadvacetiletá Šarapovová hraje na výsluní už přes deset let. Poprvé v roce 2004 vyhrála jako sedmnáctiletá Wimbledon, když ve finále porazila Serenu Williamsovou. Díky tomu se ocitla v první světové desítce.

Následovaly další tituly, a dokonce se několikrát stala světovou jedničkou. Jenomže v posledních letech ji trápí zdravotní problémy. Za posledního zhruba tři čtvrtě roku odehrála jen tři turnaje, protože ji stále něco trápilo. Nyní nehraje kvůli problémem s levým předloktím.

Kvůli tomu se odhlásila i z turnaje v Indian Wells. „Jsem zklamaná, že tam nemůžu nastoupit. Chci se dát dohromady a připravit se na sto procent,“ řekla dříve Šarapová. Jenomže nyní všichni s napětím čekají, jakou bombu oznámí na tiskovce.

Přestože toho Ruska za poslední rok příliš neodehrála, štěstí měli fanoušci, kteří loni v listopadu zavítali do Prahy na finále Fed Cupu. Česká republika se utkala s Ruskem, které spoléhalo právě na Šarapovou. I když získala dva body, na výhru jejího týmu to nestačilo, protože Češky vyhrály ostatní zápasy a porazily Rusko 3:2.

V minulosti se mluvilo o tom, že Šarapovová přijede na Fed Cup hlavně kvůli tomu, aby letos mohla startovat na olympijských hrách. K tomu je nutná reprezentační účast. Jenomže jak se zdá, možná už ji na olympiádě neuvidíme! 
Marie Popelková | sportstory.cz
KOMENTÁŘE
comments powered by Disqus

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Další tvrdá rána bruselským zastáncům migrace je

Celebrity

Další velký muzikálový průšvih: Romeo a Julie

Auto Moto

Toto je historicky nejlevnější Bugatti Veyron. Není