Bravo! Berdych nevzdal prohraný boj a nakonec zápas dotáhl do vítězného konce! 
Facebook

Berdych vstal z mrtvých! S mladým Němcem bojoval na krev

05. března 2016 10:12 / Tenis
Neuvěřitelné! Tenista Tomáš Berdych zažil při návratu do týmu pro Davis Cup křest ohněm. Němec Alexander Zverev už sahal po jeho skalpu, ale Berdych utekl hrobníkovi z lopaty. V pětisetovém boji se nakonec radoval z vítězství!

Berdych vstupoval do boje jako česká jednička proti německé osmnáctileté dvojce. Před ním už prohrál Lukáš Rosol a skóre pro Českou republiku nebylo příliš lichotivé. Berdych musel vyhrát a možná to jej tížilo na mysli.

První set sice zvítězil v tie-breaku 7:6, avšak v tom druhém totálně vyhořel. Němec ho smetl v poměru 6:1. I třetí set si připsal Němec 6:4 a začalo jít do tuhého. Ve čtvrté sadě to byl boj o všechno. Protáhla se až do tie-breaku, kde se nakonec radoval Berdych a udržel naděje na výhru.

V mladém Zverevovi, o kterém se mluví jako o budoucí světové jedničce, však neměl vůbec lehkého soupeře. Němec ho na kurtu naháněl zleva doprava a mnohdy překvapoval na centimetr přesnými míči. Berdych se při zápase naběhal mnohem víc.

V pátém rozhodujícím setu už na něm byla znát únava, ale zápas nevzdal. Dobrým servisem a útočnou hrou jej nakonec vyhrál a získal potřebný bod pro Českou republiku. Srovnal na 1:1. Dnes je na programu čtyřhra, ve které se nejspíš představí Radek Štěpánek právě po boku Berdycha. 
Marie Popelková | sportstory.cz
KOMENTÁŘE
comments powered by Disqus

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Neuvěřitelné! Lidská blbost opravdu nezná mezí!

Celebrity

Patrasová se Slováčkem se fakt chovají jako

Auto Moto

Toto je historicky nejlevnější Bugatti Veyron. Není