Vonnová to měla dobře rozjeté a mířila za vítězstvím ve Světovém poháru. Kvůli zranění kolena ale musela předčasně ukončit sezónu. 
Facebook

Smolařka roku! Lyžařka měla vítězství ve Světovém poháru na dosah a vyřadilo ji zranění

03. března 2016 09:41 / Ostatní sporty
Popáté v životě kráčela k titulu ve Světovém poháru, ale zůstaly jí oči pro pláč. Americká lyžařka Lindsey Vonnová už ví, že křišťálový pohár tentokrát nad hlavu nezvedne. I když je na vedoucí pozici, kvůli zranění kolena předčasně ukončila sezónu. Způsobila si ho v sobotu při pádu v závodu.

Vonnová ohlásila předčasný konec sezóny na Facebooku. „Dnes dělám obtížné rozhodnutí ukončit sezónu a opustit Světový pohár kvůli zranění, které jsem utrpěla minulou sobotu. Je to nejtěžší rozhodnutí mé kariéry,“ uvedla Vonnová.

Nejprve si myslela, že její zranění není tak hrozivé, a proto hned po sobotním pádu nastoupila v neděli k dalšímu závodu. Jenomže jak se později ukázalo, zranění bylo vážnější, než se čekalo. Kdyby Vonnová závodila nadále, mohlo by to skončit závažnou operací. Vzhledem ke světovému šampionátu v příštím roce a olympiádě v roce 2018 to nechce riskovat.

Proto považuje své rozhodnutí sezónu ukončit za správné. „Neznamená to ale, že je to jednodušší. Díky všem, co mě podporují a stojí při mně přes to všechno. Hodně štěstí všem konkurentům,“ dodala Vonnová.

Svým odstoupením dala prostor Švýcarce Laře Gutové, která může získat vítězství ve Světovém poháru poprvé. Osm závodů před koncem ztrácí na první Vonnovou jen 28 bodů, avšak před třetí Němkou Viktorií Rebensburgovou má velký náskok 293 bodů. 
Marie Popelková | sportstory.cz
KOMENTÁŘE
comments powered by Disqus

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Politik se jasně a veřejně vyslovil pro tak tvrdá

Celebrity

Zemřela Věra Čáslavská! Boj nad rakovinou

Auto Moto

Toto je historicky nejlevnější Bugatti Veyron. Není