Na Světovém poháru se v českých barvách objeví Petr Mrázek (vlevo). Chybět naopak bude Jaromír Jágr (vpravo). 
Facebook

Češi počítají na Světový pohár s Mrázkem i Neuvirthem, chybět bude Jágr

03. března 2016 01:57 / Hokej
Silnou brankářskou trojici bude mít Česká republika na zářijovém Světovém poháru v kanadském Torontu. O post jedničky se popere Petr Mrázek i Michal Neuvirth, kteří mají v NHL famózní formu, ale také Ondřej Pavelec. Chybět naopak bude Jaromír Jágr, který už loni řekl, že hrál za národní tým naposledy!

Kouč Josef Jandač, který bude reprezentaci trénovat po Vladimírovi Vůjtkovi, už má zcela jasno, jak bude vypadat brankářský trojlístek. Mrázek se ukázal v nejlepším světle a vydobyl si pozici jedničky v Detroitu. V jednu chvíli byl dokonce brankářem s nejméně obdrženými brankami. Ale ani Neuvirth není pozadu a předvádí ve Philadelphii skvělé zákroky.

Kromě toho Jandač uveřejnil i některá jména obránců a útočníků. V útoku zatím podle předpokladu chybí Jaromír Jágr, i když s ním chce vedení klubu jednat. Objeví se ale Jakub Voráček, Tomáš Hertl i David Krejčí nebo Tomáš Plekanec.

Výraznou osobností bude i obránce Radko Gudas, který na sebe v poslední době upozorňuje tím, že likviduje protihráče. Bude tak postrachem pro soupeře. Světový pohár je na programu od 17. září do 1. října. Kádr s 23 členy musí být hotový do 1. června. Češi se v základní skupině potkají s Kanadou, USA a evropským výběrem. 
Marie Popelková | sportstory.cz
KOMENTÁŘE
comments powered by Disqus

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Jste národ naprostých pitomců neschopných

Celebrity

Takhle jste Dášu Havlovou dlouho neviděli!

Auto Moto

Toto je historicky nejlevnější Bugatti Veyron. Není