Jágr na Hrad! To si přály davy fanoušků už loni při světovém šampionátu v Praze. Nyní však o kandidatuře hokejisty mluví i jeho spoluhráči! 
Facebook

Jágr by mohl být prezidentem! Spoluhráči mluví o jeho kandidatuře

02. března 2016 02:03 / Hokej
Co bude dělat Jaromír Jágr, až sekne s hokejem? Mohl by se stát českým prezidentem! Mluví o tom nejen jeho fanoušci, ale i spoluhráči. Jágr na Hrad volaly už davy při loňském světovém šampionátu v Praze!

Jágr má 44 let a je jasné, že jednou bude muset skončit. I když mu Florida loni nabídla smlouvu do jeho padesáti, není jisté, že ji Jágr přijme. I kdyby, za pár let stejně pověsí brusle na hřebík. A co bude dělat pak?

Jágrův reprezentační kolega Jakub Voráček má jasno. „Kdyby se ucházel o prezidentský post, vyhrál by. Doufám, až skončí, udělá to a vyhraje,“ uvedl Voráček. Řekl nahas jen to, co si přeje mnoho fanoušků.

Loni při zápasech na domácím šampionátu Jágr ukázal, že umí vést tým a že ani jeho věk není překážkou. Stal se domácím hrdinou a lidé volali: Jágr na Hrad. Přestože Jágr získal za svůj hokejový život Stanley Cup, olympijskou medaili, stal se i mistrem světa a je třetím nejlepším střelcem historie NH, nadále zůstává skromným a pokorným člověkem, který si na nic nehraje.

Navíc Jágr splňuje podmínky pro kandidaturu. Je mu nad 40 let a je občanem České republiky. Přestože se v politice neobjevuje, před volbami do Poslanecké sněmovny se nechal zlákat Andrejem Babišem na reklamu na Vodňanské kuře, které Babiš vlastní.

Nedávno přitom ministr financí řekl, že pokud jeho hnutí ANO nenajde v roce 2018 vhodného kandidáta na prezidenta, podpoří současného prezidenta Miloše Zemana. Jágr do té doby asi neskončí, ale v příštích letech by právě on mohl být Babišovým želízkem v ohni. Co by na to Jarda řekl? Zatím nikdy nemluvil o tom, že by se o místo v politice ucházel.

Hnutí ANO přitom na sportovce vsází! Například v Brně-Židenicích se stal při komunálních volbách starostou bývalý mistr světa v krasobruslení René Novotný, letos hnutí vyšle jako kandidáta do Senátu v Hodoníně mistra světa v jízdě na vysokém kole Josefa Zimovčáka. Doplní v budoucnu Jágr sportovce v hnutí ANO? 
Marie Popelková | sportstory.cz
KOMENTÁŘE
comments powered by Disqus

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Neuvěřitelné! Budete koukat, jak tragicky může

Celebrity

Česká zpěvačka onemocněla stejnou rakovinou, jako

Auto Moto

Toto je historicky nejlevnější Bugatti Veyron. Není