Kvitová (vlevo), Plíšková (uprostřed) i Šafářová (vpravo) zažívají pád tenisovým žebříčkem. Která z nich ho co nejdříve zastaví? 
Facebook

Český tenis upadá! Pod fiaskem je podepsaná Kvitová, Šafářová i Plíšková

01. března 2016 00:30 / Tenis
To jsme to dopracovali! Ještě loni se český národ radoval, že má v nejlepší světové tenisové desítce hned tři zástupkyně, a to Petru Kvitovou, Lucii Šafářovou a Karolínu Plíškovou. Jenomže neuplynul ani rok a v desítce už je pouze Kvitová, která je zralá na vypadnutí!

Kvitová byla minulý rok na druhém místě světového žebříčku, kdy před sebou měla pouze světovou jedničku Serenu Williamsovou. Ačkoliv ji z trůnu nesesadila, loni ji poprvé v životě porazila na turnaji v Madridu, který i vyhrála.

Jenomže ty časy jsou dávno pryč, největším soupeřem Kvitové je v současnosti ona sama. Kazí, co se dá, soupeřkám věnuje výhru svými chybami a zůstala bez trenéra, když se po sedmi letech rozešla s Davidem Kotyzou.

Ačkoliv už dřív někteří fanoušci mluvili o tom, že by si měla nového trenéra najít, Kvitová je na tom bez Kotyzy ještě hůř než když dřív. Jenomže jak to tak vypadá, s hledáním nového kouče nepospíchá. Nedonutil ji k tomu ani pád na devátou příčku světového žebříčku a další hrozící pokles mimo světovou desítku. Mimo ni by se Kvitová ocitla po dlouhých letech!

Z první světové desítky už vypadly Šafářová, která je na třináctém místě, i Plíšková, která je až dvacátá! U Šafářové, jež měla loni výtečnou sezónu, za to můžou zdravotní problémy. Loni v září byla pátá na světě, pak ale prodělala bakteriální infekci, musela být hospitalizovaná v nemocnici a od té doby se z toho nemůže vzpamatovat. Nyní po dlouhé době nastoupila k prvnímu zápasu a hned musela spolknout hořkou slinu prohry.

Plíšková byla loni nejlépe na sedmém místě, avšak nyní si o tom může nechat jenom zdát. Přestože se stala hrdinkou českého fedcupového týmu a zastoupila Petru Kvitovou, která má výpadek, ve vlastních zápasech se jí moc nedaří. Holky, jak z toho ven? 
Marie Popelková | sportstory.cz
KOMENTÁŘE
comments powered by Disqus

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Sám pořádně neví, kdy se vlastně narodil, ale

Celebrity

Šokující! Nově zvolený Muž roku přišel z

Auto Moto

Toto je historicky nejlevnější Bugatti Veyron. Není