Kvitová (vlevo), Plíšková (uprostřed) i Šafářová (vpravo) zažívají pád tenisovým žebříčkem. Která z nich ho co nejdříve zastaví? 
Facebook

Český tenis upadá! Pod fiaskem je podepsaná Kvitová, Šafářová i Plíšková

01. března 2016 00:30 / Tenis
To jsme to dopracovali! Ještě loni se český národ radoval, že má v nejlepší světové tenisové desítce hned tři zástupkyně, a to Petru Kvitovou, Lucii Šafářovou a Karolínu Plíškovou. Jenomže neuplynul ani rok a v desítce už je pouze Kvitová, která je zralá na vypadnutí!

Kvitová byla minulý rok na druhém místě světového žebříčku, kdy před sebou měla pouze světovou jedničku Serenu Williamsovou. Ačkoliv ji z trůnu nesesadila, loni ji poprvé v životě porazila na turnaji v Madridu, který i vyhrála.

Jenomže ty časy jsou dávno pryč, největším soupeřem Kvitové je v současnosti ona sama. Kazí, co se dá, soupeřkám věnuje výhru svými chybami a zůstala bez trenéra, když se po sedmi letech rozešla s Davidem Kotyzou.

Ačkoliv už dřív někteří fanoušci mluvili o tom, že by si měla nového trenéra najít, Kvitová je na tom bez Kotyzy ještě hůř než když dřív. Jenomže jak to tak vypadá, s hledáním nového kouče nepospíchá. Nedonutil ji k tomu ani pád na devátou příčku světového žebříčku a další hrozící pokles mimo světovou desítku. Mimo ni by se Kvitová ocitla po dlouhých letech!

Z první světové desítky už vypadly Šafářová, která je na třináctém místě, i Plíšková, která je až dvacátá! U Šafářové, jež měla loni výtečnou sezónu, za to můžou zdravotní problémy. Loni v září byla pátá na světě, pak ale prodělala bakteriální infekci, musela být hospitalizovaná v nemocnici a od té doby se z toho nemůže vzpamatovat. Nyní po dlouhé době nastoupila k prvnímu zápasu a hned musela spolknout hořkou slinu prohry.

Plíšková byla loni nejlépe na sedmém místě, avšak nyní si o tom může nechat jenom zdát. Přestože se stala hrdinkou českého fedcupového týmu a zastoupila Petru Kvitovou, která má výpadek, ve vlastních zápasech se jí moc nedaří. Holky, jak z toho ven? 
Marie Popelková | sportstory.cz
KOMENTÁŘE
comments powered by Disqus

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Fenomenální česká dvojčata končí!

Celebrity

Pawlowská vydělává statisíce! Budete se divit jak!

Auto Moto

Toto je historicky nejlevnější Bugatti Veyron. Není