Mrázek (vlevo) si nechá na helmě vyobrazit Haška (vpravo). Přenese to na něj famózní umění legendárního brankáře? 
Facebook

Pocta legendárnímu Haškovi! Mladá naděje si ho vyobrazí na helmě!

27. února 2016 18:44 / Hokej
Za svůj život se dočkal mnoha ocenění, ale žádné nebylo tak originální! Legendární hokejový brankář Dominik Hašek získal za svou kariéru Stanley Cup i olympijskou medaili, několikrát se dočkal Vezinovy trofeje pro nejlepšího brankáře NHL a v Buffalu vyřadili jeho dres s číslem 39. Nyní se mu však dočká takové pocty, že si ho nová naděje Petr Mrázek nechá vyobrazit na helmu!

Dominik Hašek byl zcela výjimečný. Do hokeje zavedl styl chytání, že si lehl na brankovou čáru a nepustil za záda žádný puk. A i když ho někdo stačil nadzvednout, Hašek čaroval i ve vzduchu nohama nebo hokejkou, jak to například ukázal v semifinále olympijských her v Naganu v roce 1998, kdy vychytal nájezdy Kanaďanů.

V NHL držel dlouho nad vodou Buffalo, poté přestoupil do Detroitu, se kterým dvakrát vyhrál Stanley Cup. A právě v Detroitu teď chytá mladá česká naděje Petr Mrázek, o kterém se mluví jako o Haškově následovníkovi.

O pár let zpět o něm nikdo nevěděl, ale už loni začal udivovat svými zákroky. Mohl by tak být po Haškovi nebo Tomáši Vokounovi dalším brankářem, který bude jistotou v české brance a který dovede národní tým ke zlatým medailím. Hašek to dokázal na olympiádě, Vokoun na světovém šampionátu.

A Mrázek si Haška velmi váží. Nechá si ho dokonce vyobrazit na svoji brankářskou helmu. Možná ji dá do aukce, možná si ji nechá. Přinese mu maska s legendárním gólmanem štěstí? Kdyby mu alespoň z poloviny přinesla Haškovu formu, bylo by to fantastické! 
Marie Popelková | sportstory.cz
KOMENTÁŘE
comments powered by Disqus

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Z nově navrhovaného řešení uprchlické krize tu

Celebrity

Kaiser má zase podmínku! Už podruhé v životě!

Auto Moto

Toto je historicky nejlevnější Bugatti Veyron. Není