Neuvirth se předvedl fantastickým zákrokem tři vteřiny před koncem. Zabránil tak vyrovnání a jeho tým mohl slavit výhru. 
Facebook

Souboj českých brankářů! Kdo koho trumfne?

26. února 2016 19:13 / Hokej
Nedávno se v hokeji mluvilo jako o zázraku o českém brankáři Detroitu Red Wings Petru Mrázkovi. Neuplynula dlouhá doba a NHL udivuje další český muž s maskou, tentokrát Michal Neuvirth z Philadelphie Flyers. Při zápase s Minnesotou zabránil jistému gólu tři vteřiny před koncem, který by znamenal vyrovnání.

Philadelphia vyhrála 3:2 a největší měrou se o to zasloužil právě Neuvirth. Přestože už byl na zemi na jedné straně a soupeř měl před sebou odkrytou bránu, Neuvirth proti jeho střele, která letěla nad zemí, zasáhl hokejkou. Puk zachytil přímo na úrovni brankové čáry a pak ho stačil zakrýt v lapačce.

Famózní! Dokonce se mluví o tom, že by to mohl být zákrok sezóny. Loni přitom něčím podobným fascinoval Mrázek, který máchnutím hokejkou ve vzduchu zastavil puk letící za jeho zády a jistý gól. Odkoukal to Neuvirth od něj?

Ať už to bylo, jak chce, je jasné, že České republice rostou další famózní brankáři, jako byl Dominik Hašek nebo Tomáš Vokoun, kteří dokázali národní tým dovézt ke zlatým medailím na olympiádě, respektive na mistrovství světa. Podaří se to i Mrázkovi s Neuvirthem? 
Marie Popelková | sportstory.cz
KOMENTÁŘE
comments powered by Disqus

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

1+1= no to snad nemyslíte vážně!? Dělat z lidí

Celebrity

Proboha! Co je tohle za stařečka! Slavný český

Auto Moto

Toto je historicky nejlevnější Bugatti Veyron. Není