Jágr (vpravo) má na svém kontě 742 branek. K té poslední mu pomohl parťák z Floridy Jussi Jokinen (vlevo). 
Facebook

Jágr nekompromisně sejmul Hulla! Zuby si brousí na Howa

22. února 2016 09:45 / Hokej
Dlouho očekávané se stalo skutečností! Hokejista Jaromír Jágr konečně prorazil mezi nejlepší střelecký trojlístek v historii NHL! V zápase proti Winnipegu vstřelil dva góly a přeskočil Bretta Hulla na třetí pozici. Jágr se může pyšnit 742 góly. Teď má na mušce Gordieho Howa s 801 trefami.

Jágr i jeho fanoušci na historický milník dlouho čekali. Na Hulla mu chyběla jediná trefa, aby ho vyrovnal, ale v několika zápasech Floridy vyšel naprázdno. Až s Winnipegem se mu smůlu podařilo prolomit a zamířil do černého hned dvakrát!

Tím se nejenže Hullovi vyrovnal, ale dokonce ho přeskočil a vystrnadil z bronzové příčky. Z jeho výrazu bylo jasné, že má velkou radost. A neměl ji jen on. Celá hala vstala a tleskala mu ve stoje. Přáli mu i protihráči, kteří i přes inkasované góly a prohru vyjádřili podporu práskáním hokejek o mantinel.

Jágr si nemohl víc přát. Nedávno oslavil 44 let, ve kterých už má většina hokejistů několik let po kariéře. Jágr ale na ukončení kariéry ještě nemyslí, ba co víc, má formu jako hrom. S Floridou by si rád zahrál o legendární Stanley Cup, který v minulosti na začátku své zámořské štace dvakrát získal s Pittsburghem.

Dočká se ho Jágr znovu? Má takovou formu, že by na něj mohl pomýšlet! Navíc svým uměním a nadšením umí strhnout mladé spoluhráče, kteří v něm vidí vzor. A pokud se mu tak bude dařit, může dostihnout i druhého nejlepšího střelce NHL, Gordieho Howa. Ztrácí na něj bezmála 60 tref. První Wayne Gretzky má 894 zásahů a jeho meta se zdá nedostižitelná. Přesvědčí Jágr všechny o opaku? 
Marie Popelková | sportstory.cz
KOMENTÁŘE
comments powered by Disqus

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Tak to bude opravdu zajímavý souboj. Zvítězí

Celebrity

Neuvěřitelné! Lucie Bílá udělala zázrak!

Auto Moto

Toto je historicky nejlevnější Bugatti Veyron. Není