Herní propadák Kvitové může vést k tomu, že vypadne z první světové desítky. Zmátoří se dvojnásobná wimbledonská vítězka, nebo to s ní půjde dál z kopce? 
Facebook

Kvitová na kolenou! Vypadne z první světové desítky?

19. února 2016 12:57 / Tenis
Loni se Česká republika radovala z toho, že má poprvé v historii v nejlepší světové desítce tenistek hned tři zástupkyně. O několik měsíců později však hrozí, že v něm nebude ani jedna! Po letech by mohla z Top ten zmizet i dvojnásobná wimbledonská vítězka Petra Kvitová, která se potácí s nejhorší výkonností v kariéře.

Kvitová je na dně, Kvitová je na kolenou. Jinak se ani nedá mluvit o výkonnostním propadáku, který od začátku roku předvádí. Rychle vypadla z Australian Open, poprvé v historii nepřinesla ve fedcupovém utkání České republiky proti Rumunsku ani bod a neuspěla ani na turnaji v oblíbeném Dubaji.

Ačkoliv tomu není tak dávno, co jí patřilo druhé místo světového žebříčku, nyní jí reálně hrozí, že se bude na nejlepší desítku dívat mimo ni. Přitom ještě loni byla v Top ten i Lucie Šafářová s Karolínou Plíškovou. Zatímco Plíšková se v ní dlouho neohřála a už v závěru roku okupovala vyšší příčky, Šafářová je v ní ještě teď. Kvůli nemoci však nehraje a je jasné, že příští týden vypadne.

Udrží Kvitová český prapor mezi nejlepšími tenistkami, nebo na ni zápasový propadák dolehne natolik, že se z pádu už nepostaví? Nedávno vyrazila trenéra Davida Kotyzu a nyní ji nemá z herní deprese kdo vytáhnout.

Jedinou útěchou jí může být přítel Radek Meidl, kterého však někteří označují za příčinu jejího neúspěchu. Například legendární tenistka Martina Navrátilová už dříve řekla, že kvůli spokojenému vztahu ztratila Kvitová svou bojovnost. Podle ní je obvyklé, že když tenistky začnou myslet na rodinu, jejich forma jde dolů. 
Marie Popelková | sportstory.cz
KOMENTÁŘE
comments powered by Disqus

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Jste národ naprostých pitomců neschopných

Celebrity

Takhle jste Dášu Havlovou dlouho neviděli!

Auto Moto

Toto je historicky nejlevnější Bugatti Veyron. Není