Rodí se České republice další brankářská legenda? V NHL přirovnávají Mrázka (na snímku) k Haškovi. 
Facebook

Hašek má svého nástupce! Mrázka v Detroitu přirovnávají ke slavnému brankáři!

16. února 2016 14:17 / Hokej
Dominik Hašek je jedinečný, nikdo už ho nikdy nenapodobí! Jenomže teď se v NHL v Detroitu, se kterým Hašek vyhrál Stanley Cup, z ničeho nic objevil další český brankář Petr Mrázek, který by mohl z Haškova stínu vystoupit. V zámoří i doma Mrázka k Haškovi přirovnávají. Dočká se Česká republika dalšího legendárního gólmana?

Ještě loni se Mrázek pral o pozici jedničky Detroitu, nyní už o něm nikdo nepochybuje. Dokonce držel i prvenství v tabulce nejméně obdržených branek na zápas, kdy měl jako jediný pod dva góly. Přestože mu to nedávno zkazil duel, v němž inkasoval pětkrát, o jeho kvalitách mají všichni jasno.

Mrázka si pochvaluje trenér Jeff Blashill. „Není nikdy nervózní. Jeho sebevědomí je neskutečné,“ uvedl Blashill. I když inkasuje, nedělá si z toho hlavu a pokračuje dál, přestože si ostatní brankáři gól znovu a znovu promítají a přemýšlí, co mohli udělat jinak.

Navíc hrozně rád soutěží a spoluhráčům z Detroitu připomíná právě legendárního Dominika Haška. „Brankáři nemají rádi, když v zápase inkasují. Petr je ale naštvaný i na tréninku a stejný byl i Dominik. Je soutěživý a stejně na tom byl i Dominik,“ uvedl kapitán Henrik Zetterberg, který ještě s Haškem za Detroit hrával.

Podaří se Mrázkovi jít ve stopách Haška? Česká legenda získala Stanley Cup, s českým týmem olympijskou medaili a do historie NHL se zapsala neobvyklým způsobem chytání. Přidá Mrázek k tomu všemu i zlato z mistrovství světa, které Haškovi chybí? 
Marie Popelková | sportstory.cz
KOMENTÁŘE
comments powered by Disqus

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Navzdory Merkelové! Jako první politik v Evropě

Celebrity

Gregorová se možná vůbec vdávat nebude! Prý

Auto Moto

Toto je historicky nejlevnější Bugatti Veyron. Není