Česká štafeta opět slaví. V Presque Isle vyhrála první místo. Velkou zásluhu na tom měla Gabriela Soukalová (druhá zprava). 
Facebook

Petře, jak to děláš? Soukalová myslela na přítele a urvala pro Češky zlato

14. února 2016 10:34 / Ostatní sporty
Biatlonistka Gabriela Soukalová odhalila, co ji žene kupředu! Ve štafetě v americkém Presque Isle přiznala, že při závodu myslela na přítele, badmintonistu Petra Koukala. Myšlenky na romantické chvíle měly za následek, že vedoucí žena Světového poháru vytáhla českou štafetu na první místo!

Soukalová kritizovala prostředí v americkém areálu už při příjezdu kvůli špíně na pokoji, který musela několik hodin uklízet. Podle ní místo do Světového poháru vůbec nepatří, na druhé straně se jí tam vede nejlépe a získala třikrát zlato. Dvě v individuálních závodech, naposledy ve štafetě.

Právě u štafety si dělala srandu, protože byla v jejím závěru už taková tma, že závodnice pomalu neviděly na trať. A právě Soukalová přiznala, že v těchto chvílích myslela na přítele. Při tom podala skvělý výkon, protože vytáhla českou štafetu až na první místo.

Závod dobře rozjela už Eva Puskarčíková, která sice musela párkrát dobíjet, ale na žádné trestné kolo nešla. Štafetu předávala jako pátá. Druhá Lucie Charvátová sice několikrát minula a musela na jedno trestné kolo. Propadla se a byla mimo první desítku, avšak skvělým běžeckým výkonem stáhla náskok na vedoucí závodnice a předávala jako devátá třetí Soukalové se ztrátou necelých 50 vteřin.

Vedoucí žena Světového poháru ukázala, že to pro ni není žádná velká ztráta. Počínala si famózně běžecky, ale i na střelnici, kde sice dobíjela, ale trestnému kolu se vyhnula. Čtvrté Veronice Vítkové předávala na prvním místě.

Vítková podala dobrý běžecký výkon, ale na střelnici napínala všechny fanoušky, realizační tým i své kolegyně až do poslední chvíle. Chyběl jí totiž poslední terč, na který minula skoro všechny náboje. Scházel jí poslední, kterým ho musela trefit, aby se vyhnula trestnému kolu. Ačkoliv terč předtím několikrát netrefila, posledním nábojem mířila do černého.

Vítková tak mohla s přehledem dojet do cíle na prvním místě s velkým náskokem. V cílové rovince si ještě plácla s členem realizačního týmu na znamení, že to Češky zvládly. 
Marie Popelková | sportstory.cz
KOMENTÁŘE
comments powered by Disqus

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Jste národ naprostých pitomců neschopných

Celebrity

Takhle jste Dášu Havlovou dlouho neviděli!

Auto Moto

Toto je historicky nejlevnější Bugatti Veyron. Není