Je to tam! Sáblíková urvala druhé zlato! Vyrovnala tak německou rychlobruslařku Friesingerovou, která je historicky nejúspěšnější. 
Facebook

Ledová královna! Martina to znovu dokázala a ovládla dlouhé tratě!

13. února 2016 10:03 / Ostatní sporty
Na tu ženskou nikdo nemá! Rychlobruslařka Martina Sáblíková opět převálcovala všechny soupeřky! Na mistrovství světa v ruské Kolomně si pověsila na krk zlatou medaili za vítězství na trati pěti kilometrů. Potvrdila tak desetiletou nadvládu na této trase.

Sáblíková je v Kolomně velice úspěšná. Těsně o osm setin vyhrála na třech kilometrech, na pěti už neměla konkurenci. Na druhou Nizozemku Carien Kleibeukerovou měla náskok skoro čtyři sekundy.

Česká závodnice tak opět dokázala, že ji nemůže nikdo na dlouhých tratích ohrozit a že především na pěti kilometrům vládne železnou rukou. Ačkoliv měla v nohách vítězství ze tří kilometrů, na pětce jela fantasticky. „Byl to úplně jiný závod. Jelo se mi technicky líp. Pětka bolela méně než trojka,“ přiznala Sáblíková.

Přesto však neměla lehkou práci. Kleibeukerová zajela skvělý čas 6:54,96, což Sáblíkové vyrazilo dech. Trenér Petr Novák však Češce připomněl, že v místě drží rekord a stačí jí zajet 6:53. „To mě uklidnilo,“ uvedla Sáblíková.

Ať je to, jak chce, dvě medaile jsou doma. Sáblíková si tak splnila svůj cíl, že chce ze světového šampionátu přivést dvě zlata. Ještě přitom není konec a možná nějakou další medailí překvapí.

Pokud by se jí to podařilo, mohla by se dostat čela historického pořadí nejúspěšnějších rychlobruslařek. Zlatem na pětce, které bylo dvanácté na světových šampionátech na jednotlivých tratích, se totiž dotáhla na nejúspěšnější Anni Friesingerovou z Německa. Osamostatní se po nedělním závodu na 1500 metrů? 
Marie Popelková | sportstory.cz
KOMENTÁŘE
comments powered by Disqus

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Další tvrdá rána bruselským zastáncům migrace je

Celebrity

Další velký muzikálový průšvih: Romeo a Julie

Auto Moto

Toto je historicky nejlevnější Bugatti Veyron. Není