Češi se letos potřetí radovali z výhry nad Ruskem. Trenér Vladimír Vůjtek tak obstojně nahradil Vladimíra Růžičku, který odstoupil kvůli podezření z korupce.
Facebook

Růžičkův nástupce obstál! Vůjtek měl Rusy na lopatě

12. února 2016 09:02 / Hokej
Když odcházel od české hokejové reprezentace Vladimír Růžička kvůli podezření z korupce, český národ si říkal, kdo by jeho pozici obstojně zastal. Dnes už tuto odpověď zná. Tým se dostal do rukou kouče Vladimíra Vůjtka, který potřetí v sezóně dokázal v Euro Hockey Tour porazit Rusko. Naposledy v Třinci 3:2 po nájezdech.

Rusko je tvrdý oříšek, Rusko se jen tak neporáží. Ví to každý jiný hokejový národ, avšak Vůjtek si s tím neláme hlavu. Češi šli do vedení jako první zásluhou Krenželoka. Jenomže potom fauloval Kolář unikajícího Šumakova a byl z toho samostatný nájezd. Ten útočník Novosibirsku bez problémů proměnil a srovnal stav.

Ve druhém dějství se skóre neměnilo. Ve třetí třetině šli pro změnu do vedení Rusové, za které se trefil Ljubimov. O pár minut později na to gólem odpověděl Řepík a opět byl stav nerozhodný. Do konce zápasu už se skóre neměnilo.

Nerozhodlo se ani v nastavení, a tak přišly na řadu nájezdy. Při nich uspěli Kašpar a Vincour, za Rusko se netrefili Šumakov a Gusev. Vůjtek si tak připsal třetí letošní výhru proti Rusku, což se cení. Čtvrtou si může připsat už v sobotu, kdy se Češi s Rusy utkají v odvetě.