Češi se letos potřetí radovali z výhry nad Ruskem. Trenér Vladimír Vůjtek tak obstojně nahradil Vladimíra Růžičku, který odstoupil kvůli podezření z korupce. 
Facebook

Růžičkův nástupce obstál! Vůjtek měl Rusy na lopatě

12. února 2016 09:02 / Hokej
Když odcházel od české hokejové reprezentace Vladimír Růžička kvůli podezření z korupce, český národ si říkal, kdo by jeho pozici obstojně zastal. Dnes už tuto odpověď zná. Tým se dostal do rukou kouče Vladimíra Vůjtka, který potřetí v sezóně dokázal v Euro Hockey Tour porazit Rusko. Naposledy v Třinci 3:2 po nájezdech.

Rusko je tvrdý oříšek, Rusko se jen tak neporáží. Ví to každý jiný hokejový národ, avšak Vůjtek si s tím neláme hlavu. Češi šli do vedení jako první zásluhou Krenželoka. Jenomže potom fauloval Kolář unikajícího Šumakova a byl z toho samostatný nájezd. Ten útočník Novosibirsku bez problémů proměnil a srovnal stav.

Ve druhém dějství se skóre neměnilo. Ve třetí třetině šli pro změnu do vedení Rusové, za které se trefil Ljubimov. O pár minut později na to gólem odpověděl Řepík a opět byl stav nerozhodný. Do konce zápasu už se skóre neměnilo.

Nerozhodlo se ani v nastavení, a tak přišly na řadu nájezdy. Při nich uspěli Kašpar a Vincour, za Rusko se netrefili Šumakov a Gusev. Vůjtek si tak připsal třetí letošní výhru proti Rusku, což se cení. Čtvrtou si může připsat už v sobotu, kdy se Češi s Rusy utkají v odvetě. 
Marie Popelková | sportstory.cz
KOMENTÁŘE
comments powered by Disqus

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Šokující slova na adresu Britů! Junkcer přiznal,

Celebrity

Krásná Ivanka Trumpová je prý jen prachsprostá

Auto Moto

Toto je historicky nejlevnější Bugatti Veyron. Není