Hadamczikovi se v posledních letech nedaří. Kvůli neúspěchům odešel od české reprezentace, nyní ho stejný osud potkal i v Kometě. 
www.hokejportal.cz

Konec bývalého reprezentačního trenéra? Kometa pod ním hrála kulové!

06. února 2016 09:37 / Hokej
I když s reprezentací získal stříbro a bronz na mistrovství světa, jako trenér hokejové Komety Brno totálně vyhořel. Alois Hadamczik po páteční prohře s Litvínovem 1:6 rezignoval. Po sedmi prohraných zápasech z celkových osmi duelů tak udělal to, co bylo potřeba.

Prohra s Litvínovem byla posledním hřebíčkem do Hadamczikovy rakve. „Musím být soudný a objektivní,“ řekl ke svému rozhodnutí Hadamczik. K jeho odchodu ho vyzvali i fanoušci poté, co Kometa dostala šestý gól. Skandovali: Lojza ven. A tak trenér jejich přání vyslyšel.

Přestože měla Kometa mizerné výsledky, nikdo z vedení s odchodem kouče nepočítal. „Je to pro nás nová situace. Musíme se rozhodnout, kdo tým dále povede,“ uvedl vlastník klubu Libor Zábranský.

Ačkoliv byl Hadamczik v minulosti uznávaným trenérem, v posledních letech se mu nedaří. Předloni opustil hokejovou reprezentaci kvůli tomu, že Češi skončili na mistrovství světa v roce 2013 až sedmí a o rok později byli šesti na olympiádě v Soči.

Za jeho kariéru se mu v národním týmu nikdy nepodařilo dosáhnout na zlatou medaili, stejné to zůstalo i v extralize. V reprezentaci i extralize však nasbíral mnoho stříbrných a bronzových medailích. 
Marie Popelková | sportstory.cz
KOMENTÁŘE
comments powered by Disqus

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Chcete zhubnout a netrpět u toho jako zvíře? Zkuste

Celebrity

Česká zpěvačka onemocněla stejnou rakovinou, jako

Auto Moto

Toto je historicky nejlevnější Bugatti Veyron. Není