Petr Korda (vlevo) po třinácti letech ukončil spolupráci s tenistou Radkem Štěpánkem (vpravo).  
Facebook

Co se to na české tenisové scéně děje? Štěpánek je dalším v pořadí, který ukončil spolupráci s trenérem!

01. února 2016 17:00 / Tenis
Třináct let. Přesně tolik dlouhých let spolupracoval Radek Štěpánek s trenérem Petrem Kordou. Nyní je však tenisový veterán Štěpánek na všechno sám! Korda mu dal totiž vale a ukončil s ním spolupráci!

Bývalá světová tenisová dvojka se Štěpánkem dokázala velké věci. V roce 2006 totiž pod jeho vedením zaujal sedmatřicetiletý tenista osmé místo ve světovém žebříčku. Od té doby už uběhla řada let a Štěpánek se poslední dobou orientuje spíše na čtyřhru, kde skutečně válí. S novým parťákem Danielem Nestorem se totiž na nedávném Australian Open probojoval až do finále, kde však padli.

Právě to, že veterán preferuje čtyřhru, stojí za ukončením spolupráce s Kordou. „V deblu mu už nemůžu moc pomoct. V prosinci jsem Radka připravil na jeho sóloplavbu a teď už je v tom sám. Měl by jít v deblu svým vlastním směrem. Dospěl jsem k názoru, že po třinácti letech je na čase se rozejít,“ řekl Korda.

Čeští tenisté v poslední době mění své trenéry jako na běžícím páse. Před týdnem se rozpadla dlouholetá spolupráce světové devítky Petry Kvitové s Davidem Kotyzou. Hráčka momentálně trénuje sama a nástupce Kotyzy stále hledá. Spekulovalo se i o uznávané bývalé tenistce Martině Navrátilové. To však neklapne. „Chci mužského trenéra,” řekla Kvitová.

Po dvou a půl měsících skončila i spolupráce Jiřího Veselého s Tomášem Krupou. Na rozchodu se dohodli po vyřazení padesátého hráče světa v úvodním kole Australian Open. „Pracovně jsme neměli žádný problém, ale nerozuměli jsme si mimo kurt. A to je při dlouhých společných pobytech důležité," vysvětlil tenista. 
Marie Popelková | sportstory.cz
KOMENTÁŘE
comments powered by Disqus

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Neuvěřitelné! Lidská blbost opravdu nezná mezí!

Celebrity

Patrasová se Slováčkem se fakt chovají jako

Auto Moto

Toto je historicky nejlevnější Bugatti Veyron. Není