Petr Korda (vlevo) po třinácti letech ukončil spolupráci s tenistou Radkem Štěpánkem (vpravo).  
Facebook

Co se to na české tenisové scéně děje? Štěpánek je dalším v pořadí, který ukončil spolupráci s trenérem!

01. února 2016 17:00 / Tenis
Třináct let. Přesně tolik dlouhých let spolupracoval Radek Štěpánek s trenérem Petrem Kordou. Nyní je však tenisový veterán Štěpánek na všechno sám! Korda mu dal totiž vale a ukončil s ním spolupráci!

Bývalá světová tenisová dvojka se Štěpánkem dokázala velké věci. V roce 2006 totiž pod jeho vedením zaujal sedmatřicetiletý tenista osmé místo ve světovém žebříčku. Od té doby už uběhla řada let a Štěpánek se poslední dobou orientuje spíše na čtyřhru, kde skutečně válí. S novým parťákem Danielem Nestorem se totiž na nedávném Australian Open probojoval až do finále, kde však padli.

Právě to, že veterán preferuje čtyřhru, stojí za ukončením spolupráce s Kordou. „V deblu mu už nemůžu moc pomoct. V prosinci jsem Radka připravil na jeho sóloplavbu a teď už je v tom sám. Měl by jít v deblu svým vlastním směrem. Dospěl jsem k názoru, že po třinácti letech je na čase se rozejít,“ řekl Korda.

Čeští tenisté v poslední době mění své trenéry jako na běžícím páse. Před týdnem se rozpadla dlouholetá spolupráce světové devítky Petry Kvitové s Davidem Kotyzou. Hráčka momentálně trénuje sama a nástupce Kotyzy stále hledá. Spekulovalo se i o uznávané bývalé tenistce Martině Navrátilové. To však neklapne. „Chci mužského trenéra,” řekla Kvitová.

Po dvou a půl měsících skončila i spolupráce Jiřího Veselého s Tomášem Krupou. Na rozchodu se dohodli po vyřazení padesátého hráče světa v úvodním kole Australian Open. „Pracovně jsme neměli žádný problém, ale nerozuměli jsme si mimo kurt. A to je při dlouhých společných pobytech důležité," vysvětlil tenista. 
Marie Popelková | sportstory.cz
KOMENTÁŘE
comments powered by Disqus

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Politik se jasně a veřejně vyslovil pro tak tvrdá

Celebrity

Zemřela Věra Čáslavská! Boj nad rakovinou

Auto Moto

Toto je historicky nejlevnější Bugatti Veyron. Není