Sáblíková i s trenérem Novákem mají důvod k radosti. Ještě před finále si zajistila desátý triumf ve Světovém poháru na dlouhých tratích! 
Facebook

Královna Sáblíková prodloužila svoji nadvládu!

01. února 2016 00:16 / Ostatní sporty
Rychlobruslařka Martina Sáblíková nemá na dlouhých štrekách konkurenci! Po desáté za sebou vyhrála Světový pohár na dlouhých tratích, kde není nikdo lepší než ona. Triumf si přitom zajistila před finálovým závodem!

Sáblíková rozhodla o vítězství prvním místem na tříkilometrové trati ve Stavangeru. O čtyři sekundy byla rychlejší než Nizozemka Ireen Wüstová, která je její největší dlouholetou rivalkou na světových šampionátech a olympiádách.

Co se týče dlouhých tratí, Sáblíková jim kraluje už deset let. Vyrovnala tím výkon Gundy Niemannové-Stirnemannové, která ale byla ještě lepší na patnáctistovce. Tato kratší trať není zrovna silnou stránkou Sáblíkové, nicméně tentokrát ji ve Stavangeru vyhrála.

Češka tak vede Světový pohár o 200 bodů před Ruskou Natalií Voroninovou. Ve finále v Heerenvenu je možné získat 150 bodů, které však nemohou Sáblíkovou ohrozit. O svém triumfu tak rozhodla s velkým předstihem!

Přestože už je jasno, Sáblíková nehodlá březnové finále vypustit. Jak ale sama řekla, bude moct jet v pohodě. Kromě toho chce získat alespoň dvě medaile z mistroství světa na jednotlivých tratích, které ji čeká za dva týdny. 
Marie Popelková | sportstory.cz
KOMENTÁŘE
comments powered by Disqus

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Navzdory Merkelové! Jako první politik v Evropě

Celebrity

Gregorová se možná vůbec vdávat nebude! Prý

Auto Moto

Toto je historicky nejlevnější Bugatti Veyron. Není