Hradecká (vlevo) s Hlaváčkovou po svém návratu k sobě stále na grandslamový titul čekají. Na Australian Open k němu měly hodně blízko. 
Facebook

Vyhořely před cílem! Kdy se H a H dočkají?

29. ledna 2016 15:54 / Tenis
Před cílovou páskou došel dech českému tenisovému páru Lucie Hradecká a Andrea Hlaváčková, které zakončily svou spanilou jízdu na Australian Open prohrou ve finále. Pohár pro vítězky jim vyfoukla Martina Hingisová se Saniou Mirzaovou. Česká dvojice si tak po svém návratu k sobě bude muset na první grandslamové vítězství počkat!

Tandem H a H měl kousíček od toho, aby zopakoval loňskou senzaci, kdy vyhrála finále česká hráčka. Tehdy to byla Lucie Šafářová se svoji americkou kolegyní Bethanií Mattekovou-Sandsovou. Letos se českoamerická dvojice nezúčastnila kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům.

Světové deblové jedničky, Švýcarka s Indkou, neměly s českou dvojicí vůbec lehkou práci. V prvním setu se páry obíraly o podání, co to šlo. Vyrovnaná hra směřovala dokonce k tomu, že by ji Češky mohly vyhrát. Jenomže zatímco Hlaváčková rozdávala výborné míče a starala se o vynikající prohozy, Hradecké to vázlo. Předvedla sice pár svých tradičních přeběhů u sítě, ale některým jejím míčům scházela přesnost.

Přestože Hradecká podávala na vítězství v první sadě, soupeřky jí vzaly podání a vyrovnaly. Set šel až do zkrácené hry, kterou jasně ovládla Hingisová s Mirzaovou, ačkoliv statistika mluvila lépe pro Česky, které zahrály o jeden vítězný míč více a na druhé straně měly i méně nevynucených chyb. Jenomže druhá sada už byla o něčem jiném. Bývalá singlová světová jednička Hingisová se se svojí partnerkou dostala do rychlého vedení 2:0, které už si obě zkušené tenistky hlídaly. Ačkoliv se česká dvojice snažila, zápas už nezvrátila a druhý set prohrála 3:6.

Hradecká s Hlaváčkovou už v minulosti vyhrály French Open a US Open, ale na další grandslamový titul si budou muset počkat. Nutno však říct, že se jejich hra dostává do doby, než se rozešly. Před dvěma lety totiž Hlaváčková Hradeckou nečekaně opustila a zdálo se, že se nejlepší český deblový pár už k sobě nevrátí. Hlaváčková však potom uznala chybu a Hradecká ji vzala zpátky. 
Marie Popelková | sportstory.cz
KOMENTÁŘE
comments powered by Disqus

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

To je kouzelné. Šikovný animátor pomocí foto

Celebrity

Chudák princ Harry! Strašně mu chybí máma!

Auto Moto

Toto je historicky nejlevnější Bugatti Veyron. Není