Zlatou olympijskou medaili z Nagana a další úspěchy Růžička naprosto zastínil úplatkářskou aférou, která se okolo něj už zhruba rok točí. Půjde kvůli ní do vězení? 
Facebook

Vláďo, Vláďo, z toho už se nevyvlečeš! Kolik hrozí Růžičkovi za korupci?

27. ledna 2016 20:25 / Hokej
Tak z téhle oprátky už se asi nedostane! Bývalý hokejový trenér Vladimír Růžička bude v následujících týdnech těžce usínat. Policie totiž zahájila trestní stíhání olympijského vítěze z Nagana, kterého podezřívá ze zpronevěry. Celá kauza začala před rokem, kdy podnikatel Miroslav Palaščák obvinil Růžičku, že bere úplatky od rodičů, aby jejich děti hrály hokej.

Vše začalo jedním zveřejněným videem, na kterém se podnikatel Palaščák snažil dokázat, že Růžička bere úplatky. Sám mu měl dát půl milionu korun za to, aby jeho syn David hrál hokej ve Slavii. Jenomže jeho syn nedostal šanci, a tak se rozhodl vyjít s celou záležitostí na světlo.

Přestože Růžička peníze vrátil, rozjetý vlak už nezastavil. Přihlásili se další rodiče, kteří Palaščákova slova o úplatcích pro Růžičku potvrdili.

Policie se v celém případu šťourala, až nakonec exkouče nároďáku obvinila. „Dvaapadesátiletý muž si dnes převzal písemnost. Od chvíle převzetí je stíhaný pro zpronevěru,“ uvedl policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Růžičkovi hrozí až pětileté vězení, zákaz činnosti nebo propadnutí věci. Současný trenér Chomutova nejprve tvrdil, že peníze od Palaščáka byly finanční dar Slavii, potom že to byla půjčka, kterou vrátil, ale nakonec se do toho sám tak zamotal, že raději neříkal nic. Kvůli celé záležitosti Růžička odešel od reprezentace. Jak tohle dopadne? 
Marie Popelková | sportstory.cz
KOMENTÁŘE
comments powered by Disqus

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Navzdory Merkelové! Jako první politik v Evropě

Celebrity

Gregorová se možná vůbec vdávat nebude! Prý

Auto Moto

Toto je historicky nejlevnější Bugatti Veyron. Není