Tomáš Berdych může slavit! Po dlouhé bitvě se na Australian Open probojoval do čtvrtfinále.  
Facebook

Splní si Berdych životní sen a vyhraje Australian Open? Nyní je tomu opět o krok blíž!

24. ledna 2016 12:00 / Tenis
Už několik let tenista Tomáš Berdych prohlašuje, že je jeho cílem vyhrát alespoň jeden grandslam za celou svoji kariéru! Nyní k tomu má skvěle našlápnuté! V Melbourne se totiž po napínavém boji s s Robertem Bautistou prodral do čtvrtfinále!

Nedělní zápas se odehrál na dvorci Margaret Courtové. Po více než tříhodinové bitvě porazil Berdych Španěla Roberta Bautistu 4:6, 6:4, 6:3, 1:6 a 6:3. Tímto vítězstvím získal již šestou čtvrtfinálovou účast v řadě. Dalším Berdychovým soupeřem bude lepší z duelu mezi Švýcarem Rogerem Federerem a Belgičanem Davidem Goffinem.

Berdych po zápase ocenil kvality soupeře. „Byla to velká výzva, protože Robert je skvělý hráč, což v posledních měsících potvrdil. Byl to výborný test. Jsem rád, že jsem postoupil," uvedl třicetiletý tenista. Zároveň dodal, že je nadšený a v Melbourne si užívá každý zápas.

Světová šestka kvůli dosažení vytyčeného cíle tvrdě trénuje a dokonce se Berdych i vykašlal na reprezentování České republiky v Davis Cupu ve chvílích, kdy ho tým hodně potřeboval. Vynechal totiž důležitou baráž o účast ve Světové skupině s Indií. Snad mu tato rozhodnutí přinesou štěstí a sen si splní už na prvním grandslamu sezony.  
Marie Popelková | sportstory.cz
KOMENTÁŘE
comments powered by Disqus

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Politik se jasně a veřejně vyslovil pro tak tvrdá

Celebrity

Renč na JIP: Je to s režisérem vážně tak

Auto Moto

Toto je historicky nejlevnější Bugatti Veyron. Není