Úplatkářská aféra zasáhla i nejlepšího světového tenistku Djokoviče. Prý prodal před lety zápas. Sám to ale odmítá! 
Facebook

Djokovič prodal zápas? Světová jednička to absolutně odmítá!

23. ledna 2016 02:34 / Tenis
Tak to je pořádný poprask na tenisové scéně! Světová jednička Novak Djokovič čelí podezření, že před lety prodal zápas v prvním kole na pařížském turnaji. Jeho tehdejší soupeř Fabrice Santoro přiznal, že měl tehdy dojem, že Srb ztratil zápas dobrovolně. Djokovič ale jakékoliv nařčení odmítá.

S podezřením přišel italský list Tuttosport. Podle něj Djokovič prohrál na pařížském turnaji v roce 2007, když měl 20 let. Prohra ale byla nečekaná. Sám Santoro navíc přilil olej do ohně tím, když řekl, že se jemu samotnému zdálo, že Djokovič chtěl zápas ztratit.

Srb kvůli aférám ohledně uplácení přiznal, že mu už před deseti lety nabízeli úplatek, ale nepřijal ho. A stejný postoj má i nyní. „Nemám na to co říct. Dokud někdo nepřijde se skutečnými důkazy, zůstává to pro mě jen spekulací,“ uvedl Djokovič, který novinářům řekl, že nechápe, proč se snaží hledat v prohraném zápase nějaký příběh. Podle něj totiž i ti nejlepší hráči občas vypadnou v prvním kole.

Své by o tom mohla povídat i Petra Kvitová, která v minulosti vypadla například z Australian Open v prvním kole, letos stejný osud potkal bývalou světovou jedničku Venus Williamsovou. Koneckonců se nyní na Australian Open v prvním kole poroučel i Rafael Nadal, bývalá světová jednička mezi muži.

Djokoviče celá situace štve. „Nikdo nechce řešit spekulace. Některá média se ale snaží vytvořit příběh a žít z něj tak dlouho, jak to jde,“ dodal Djokovič. 
Marie Popelková | sportstory.cz
KOMENTÁŘE
comments powered by Disqus

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Navzdory Merkelové! Jako první politik v Evropě

Celebrity

Gregorová se možná vůbec vdávat nebude! Prý

Auto Moto

Toto je historicky nejlevnější Bugatti Veyron. Není