Únava a špatné výkony. Kvitové se už několik let na Australian Open nedaří. Potvrdila to i tentokrát, kdy se poroučela už ve druhém kole. 
Facebook

Petro, tohle snad nemyslíš vážně! Kvitová šokovala na Australian Open

21. ledna 2016 00:12 / Tenis
Ještě se ani pořádně nerozehřála a už může balit kufry! Nejlepší česká tenistka Petra Kvitová opět vyhořela. Na prvním letošním grandslamu na Australian Open neprošla ani do třetího kola. Podlehla domácí Darje Gavrilovové dvakrát 4:6.

Fanoušci každý nový ročník čekají, že tentokrát to bude v podání Kvitové lepší. Jenomže jejich víra, že se jí přece v Melbourne nemůže věčně nedařit, zatím vychází naprázdno. Dvojnásobná wimbledonská vítězka přesvědčuje o tom, že se jí může na jednom turnaji nedařit i několik let.

Naposledy totiž v Austrálii postoupila do semifinále v roce 2012, od té doby je to pěkná bída! Neprošla přes třetí kolo, v roce 2014 dokonce vypadla hned v prvním kole. Ve stejném roce však získala podruhé Wimbledon, takže možná si schovává lepší výkony na později.

Sama Kvitová však byla ze svého výkonu zklamaná. „Bylo to špatné. Připadala jsem si unavená a nehrála jsem tak, jak bych měla,“ přiznala česká jednička. Doplnila, že vše je důsledkem fyzického a nervového zatížení. Vyvrátila však, že by byla nemocná. „Leda tak v hlavě,“ usmála se Kvitová.

Každý však ví, že má částečně pravdu. Kvitová totiž umí podat tak výborný výkon, že jí podlehnou i ty nejlepší hráčky. Na druhé straně však umí prohrát vyhraný zápas pouze vlastní hlavou a chybami. A že jich umí za jedno střetnutí nakupit desítky! 
Marie Popelková | sportstory.cz
KOMENTÁŘE
comments powered by Disqus

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Další tvrdá rána bruselským zastáncům migrace je

Celebrity

Další velký muzikálový průšvih: Romeo a Julie

Auto Moto

Toto je historicky nejlevnější Bugatti Veyron. Není