Stromský může podruhé v životě přijít o titul ve Velké pardubické. V minulosti ho diskvalifikovali kvůli nedodržení trati, tentokrát se u jeho koně potvrdil doping. 
Facebook

Potvrzeno! Vítězný kůň z Velké pardubické dopoval

20. ledna 2016 00:02 / Ostatní sporty
Tak to je pořádný poprask na dostihové scéně! Výsledky testů potvrdily, že vítězný kůň Velké pardubické Nikas dopoval! Jezdec Marek Stromský tak nejspíš podruhé přijde o titul!

Kůň měl nepovolené látky, a to theobromin a kofein. Přestože je měl v zanedbatelné hodnotě a prý nemohly mít na výkon koně vliv, vítěze kvůli požití dopingu nejspíš čeká diskvalifikace.

O diskvalifikaci rozhodne komise, která však nemá příliš na výběr. Pokud byl kůň pod vlivem zakázaných látek, je povinná diskvalifikace. Jestli Nikas o vítězství přijde, vítězem se stane Ribelino s žokejem Pavlem Kašným.

Současný vítěz Marek Stromský by tak podruhé v životě přišel o prvenství. Poprvé se tak stalo, když vyhrál v roce 2008 na Amantovi Gris, ale pak ho vyloučili kvůli nedodržení dráhy.

Trenér Nikase Stanislav Popelka je zprávou přímo zdrcený a celou záležitost považuje za degradaci jeho trenérského úspěchu, ale i práce ostatních. Hodlá se bránit i soudní cestou, protože vinu svaluje na společnost Troubecká hospodářská, od které bere krmení. Podle Popelky totiž byly zakázané látky v krmení pro koně, kde je rozhodně nečekal a nebyly deklarované na obalu. Jak celá záležitost dopadne? Ať už jakkoliv, je to teda pořádný průšvih! 
Marie Popelková | sportstory.cz
KOMENTÁŘE
comments powered by Disqus

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Prevence kriminality na český způsob! Tak nevíme,

Celebrity

Havlová přiznala vážnou nemoc! Proto taky drasticky

Auto Moto

Toto je historicky nejlevnější Bugatti Veyron. Není