Stromský může podruhé v životě přijít o titul ve Velké pardubické. V minulosti ho diskvalifikovali kvůli nedodržení trati, tentokrát se u jeho koně potvrdil doping. 
Facebook

Potvrzeno! Vítězný kůň z Velké pardubické dopoval

20. ledna 2016 00:02 / Ostatní sporty
Tak to je pořádný poprask na dostihové scéně! Výsledky testů potvrdily, že vítězný kůň Velké pardubické Nikas dopoval! Jezdec Marek Stromský tak nejspíš podruhé přijde o titul!

Kůň měl nepovolené látky, a to theobromin a kofein. Přestože je měl v zanedbatelné hodnotě a prý nemohly mít na výkon koně vliv, vítěze kvůli požití dopingu nejspíš čeká diskvalifikace.

O diskvalifikaci rozhodne komise, která však nemá příliš na výběr. Pokud byl kůň pod vlivem zakázaných látek, je povinná diskvalifikace. Jestli Nikas o vítězství přijde, vítězem se stane Ribelino s žokejem Pavlem Kašným.

Současný vítěz Marek Stromský by tak podruhé v životě přišel o prvenství. Poprvé se tak stalo, když vyhrál v roce 2008 na Amantovi Gris, ale pak ho vyloučili kvůli nedodržení dráhy.

Trenér Nikase Stanislav Popelka je zprávou přímo zdrcený a celou záležitost považuje za degradaci jeho trenérského úspěchu, ale i práce ostatních. Hodlá se bránit i soudní cestou, protože vinu svaluje na společnost Troubecká hospodářská, od které bere krmení. Podle Popelky totiž byly zakázané látky v krmení pro koně, kde je rozhodně nečekal a nebyly deklarované na obalu. Jak celá záležitost dopadne? Ať už jakkoliv, je to teda pořádný průšvih! 
Marie Popelková | sportstory.cz
KOMENTÁŘE
comments powered by Disqus

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Merkelová v problémech. Něco podobného nečekala

Celebrity

Na legendární “slepici“ Jaroslava Čejku se skoro

Auto Moto

Toto je historicky nejlevnější Bugatti Veyron. Není