Komise to Tondrovi spočítala. Za útok na rozhodčího si nezahraje hokej 15 měsíců. 
Facebook

Přes rok si neškrtneš, chlapče! Likvidační zákrok na sudího odměněn stopkou

14. ledna 2016 11:01 / Hokej
Neudržel nervy na uzdě, na ledě se přes rok neobjeví! Tak zní trest pro jabloneckého hokejistu Martina Tondra, který v zápase proti Táboru sejmul hokejkou rozhodčího do krku. Museli ho odnášet na nosítkách. Podle disciplinární komise nemůže Tondr hrát 15 měsíců.

Hráč a boleslavský masér v jedné osobě mohl dostat menší, ale i mnohem větší trest. Zahrát si nemusel pouze tři měsíce, ale ve výjimečném případě mohl zůstat bez hokeje i do konce života. Členové komise se však shodli na tom, že 15 měsíců bude dostatečný trest.

Nepodařilo se totiž prokázat jednoznačný úmysl, přestože měla komise dostatek svědectví. Komise však také usoudila, že slova Tondra o nešťastné náhodě jsou trochu mimo. Za nešťastnou náhodu to komise nepovažuje, nicméně nelze potvrdit, že chtěl Tondr rozhodčího zranit.

Případem se začala zabývat i policie. Tondrovi tak hrozí, že bude mít na krku trestní stíhání. Po propuštění z nemocnice tam byl vypovídat i zraněný rozhodčí. Sám hříšník se s ním chce setkat a už s ním i mluvil po telefonu.

Celá situace se odehrála při utkání Jablonce s Táborem. Po strkanici Tondra s protivníkem zůstal ležet na hřišti hlavní sudí, který dostal do krku Tondrovou hokejkou. Z ledu ho museli odnést na nosítkách a putoval do nemocnice. 
Marie Popelková | sportstory.cz
KOMENTÁŘE
comments powered by Disqus

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Muslimka se v práci nechtěla podřídit evropským

Celebrity

Gregorová se možná vůbec vdávat nebude! Prý

Auto Moto

Toto je historicky nejlevnější Bugatti Veyron. Není