Messi získal Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu světa už popáté. 
Facebook

Ronaldo utřel nos! Po dvou letech mu Zlatý míč vyfoukl největší rival Messi

12. ledna 2016 19:13 / Fotbal
Cristiano Ronaldo už není číslo jedna! Nejlepším fotbalistou světa se stal Lionel Messi, který Portugalci vyfoukl Zlatý míč. Hvězda Realu tak musela spolknout hořkou slinu porážky. Messi získal ocenění popáté v kariéře!

O prvenství se prala trojice Ronaldo, Messi a ještě Brazilec Neymar. Už před předáváním Zlatého míče unikly na veřejnost výsledky, které hovořily o tom, že se vítězem stane Argentinec. A nakonec to byla pravda!

Anketu vyhrál Messi, který získal přes 41 procent hlasů. Druhý Ronaldo a třetí Neymar značně zaostávali. Ronaldo měl necelých 28 procent a Neymar ani ne osm procent. Zbylé hlasy si rozdělili další fotbalisté.

Po dvou letech tak zůstaly Ronaldovy ruce prázdné. Messiho to ale těšilo dvojnásob. „Je to pro mě speciální moment poté, co jsem jen sledoval vítězství Cristiana. Je neuvěřitelné, že je to můj pátý Zlatý míč. Je to mnohem víc, než jsem si jako malý chlapec vysnil,“ přiznal Messi. V minulosti získával Zlatý míč Messi, poslední dva roky ale patřil Ronaldovi.

V hledišti přitom nechyběla Messiho dlouholetá přítelkyně Antonella Roccuzzo a jeho starší syn Thiago. Právě ten otci z míst pro diváky připomněl zvednutou dlaní, že vyhrál už pětkrát.  
Marie Popelková | sportstory.cz
KOMENTÁŘE
comments powered by Disqus

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Z nově navrhovaného řešení uprchlické krize tu

Celebrity

Kaiser má zase podmínku! Už podruhé v životě!

Auto Moto

Toto je historicky nejlevnější Bugatti Veyron. Není