Sock se projevil jako férový sportovec. Pomohl soupeři, i když sám potřeboval vyhrát. Nepodařilo se to, ale publikum mu tleskalo! 
Facebook

Opravdový gentleman! Americký tenista sklidil potlesk. Za co?

08. ledna 2016 00:53 / Tenis
Tenis je jen sport. Tím se nejspíš řídí americký tenista Jack Sock, který se projevil jako férový hráč na Hopman Cupu v zápase proti Australanovi Lleytonovi Hewittovi. Když dala bývalá světová jednička eso a rozhodčí zahlásil aut, Sock mu řekl, ať si vezme oko, že byl míč dobrý.

Američan potřeboval vyhrát, aby měl jeho tým naději na triumf v duelu proti Australanům. V zásadní chvíli se však projevil jako čestný muž. Když vedl 5:4, Hewit podával, a přestože dal eso, rozhodčí mu zahlásili aut. Sock mu ale řekl, ať si vezme jestřábí oko, že byl míč dobrý.

Australan nejprve nechápal, co se děje, a nejspíš si myslel, že si z něj Sock jen střílí. Američan však trval na svém a radil mu, ať oko použije. Hewit kroutil hlavou, ale pak poslechl. Ukázalo se, že podání bylo dobré.

Sock sice zápas ztratil a Američané celé utkání prohráli, Sock však sklidil velký potlesk publika a jeho gesto zcela jistě ocenil i sám Hewit. Udivený byl i rozhodčí, kterému z celé situace málem spadla brada až kurt. 
Marie Popelková | sportstory.cz
KOMENTÁŘE
comments powered by Disqus

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Experti odhalili, jak vyhyne lidstvo!

Celebrity

Proboha, co se to herečce Meg Rayen stalo? Vypadá,

Auto Moto

Toto je historicky nejlevnější Bugatti Veyron. Není