Sock se projevil jako férový sportovec. Pomohl soupeři, i když sám potřeboval vyhrát. Nepodařilo se to, ale publikum mu tleskalo! 
Facebook

Opravdový gentleman! Americký tenista sklidil potlesk. Za co?

08. ledna 2016 00:53 / Tenis
Tenis je jen sport. Tím se nejspíš řídí americký tenista Jack Sock, který se projevil jako férový hráč na Hopman Cupu v zápase proti Australanovi Lleytonovi Hewittovi. Když dala bývalá světová jednička eso a rozhodčí zahlásil aut, Sock mu řekl, ať si vezme oko, že byl míč dobrý.

Američan potřeboval vyhrát, aby měl jeho tým naději na triumf v duelu proti Australanům. V zásadní chvíli se však projevil jako čestný muž. Když vedl 5:4, Hewit podával, a přestože dal eso, rozhodčí mu zahlásili aut. Sock mu ale řekl, ať si vezme jestřábí oko, že byl míč dobrý.

Australan nejprve nechápal, co se děje, a nejspíš si myslel, že si z něj Sock jen střílí. Američan však trval na svém a radil mu, ať oko použije. Hewit kroutil hlavou, ale pak poslechl. Ukázalo se, že podání bylo dobré.

Sock sice zápas ztratil a Američané celé utkání prohráli, Sock však sklidil velký potlesk publika a jeho gesto zcela jistě ocenil i sám Hewit. Udivený byl i rozhodčí, kterému z celé situace málem spadla brada až kurt. 
Marie Popelková | sportstory.cz
KOMENTÁŘE
comments powered by Disqus

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Další tvrdá rána bruselským zastáncům migrace je

Celebrity

Další velký muzikálový průšvih: Romeo a Julie

Auto Moto

Toto je historicky nejlevnější Bugatti Veyron. Není