Formu Lucie Šafářové zastavila bakteriální infekce. Češka se z ní vzpamatovává dodnes. 
Facebook

Šafářové se lepí smůla na paty! Nemoc ji nepustí na kurt

07. ledna 2016 18:02 / Tenis
Tenistka Lucie Šafářová nenastoupí kvůli nemoci na prvním grandslamovém turnaji Australian Open, kde loni odstartovala spanilou jízdu výhrou ve čtyřhře. Její formu však v září zastavila bakteriální infekce, ze které se vzpamatovává dodnes.

Nový ročník nezačíná pro české tenistky dobře. Petra Kvitová v Šen-čenu poprvé v životě skrečovala, Šafářová bude zase poprvé po deseti letech chybět na grandslamovém turnaji. „Léčení se zkomplikovalo. Nemohla jsem trénovat, abych byla do Austrálie kvalitně připravená. Nechci zatěžovat organismus, proto jsem se rozhodla odhlásit,“ uvedla Šafářová.

Přitom loni na Australian Open se začal psát příběh Šafářové, která sice působí v nejvyšší tenisové soutěži už roky, ale teprve loni se poprvé dostala do TOP ten. Na Australian Open vyhrála čtyřhru, což zopakovala i na Rolland Garos, kde postoupila i v singlu do semifinále.

Po US Open, kdy byla v žebříčku pátá, se u ní však objevily zdravotní problémy v podobě bakteriální infekce. Musela do nemocnice, kde byla týden. Od té doby se to s ní veze. A není to dobré ani po čtvrt roce. „Bolí mě klouby a stoprocentní nejsou ani biochemická vyšetření,“ přiznala Šafářová. Kdy uvidíme sympatickou levačku na kurtu? 
Marie Popelková | sportstory.cz
KOMENTÁŘE
comments powered by Disqus

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Neuvěřitelné! Budete koukat, jak tragicky může

Celebrity

Česká zpěvačka onemocněla stejnou rakovinou, jako

Auto Moto

Toto je historicky nejlevnější Bugatti Veyron. Není