Jágr je neuvěřitelný. Přestože už má roky, mnoho hráčů v NHL by mu jeho formu mohlo závidět.
Facebook

Jágr zraje jako víno! Měsíc před 44. narozeninami vypráskal Minnesotu

05. ledna 2016 00:39 / Hokej
Že už má věk na hokejový důchod? No a co! Český veterán Jaromír Jágr má i před blížícími se 44. narozeninami formu jako hrom! Naposledy to ukázal v zápase Floridy proti Minnesotě, které vstřelil dva góly, a Panthers díky tomu vyhráli 2:1.

Jágr s New Yorkem Rangers neskóroval ani si nepřipsal žádnou asistenci, a tak udělal zásadní rozhodnutí. Neznamenalo však žádný odpočinek, který by si ve svém věku mohl už dovolit, ale dal si trénink navíc. Výsledek? Dva góly v síti Minnesoty a prodloužení neporazitelnosti Floridy na devět zápasů v řadě.

Jágr od začátku ročníku zaznamenal už 13 branek a ještě více asistencí. Je nejlepší český střelec tohoto ročníku a také nejproduktivnější hráč Floridy. Není tak divu, že se tým drží v čele Atlantické divize NHL, když mu loni přišla taková posila! A nyní je dokonce druhý v celé Východní konferenci.

Jágr se prosadil hned po půl minutě hry, když nevýrazným bekhendem z blízkosti překonal brankáře střelou mezi betony. Ve druhé třetině Minnesota srovnala, ale v třetí třetině Jágr rozhodl, že Florida prodlouží vítěznou vlnu. Sjel si po pravé straně, poté si nabruslil do středu mezi kruhy a vypálil. Puk znovu skončil v bráně, aby publikum mohlo propuknout v hlasitou oslavu. A rád byl i sám Jágr.

Aby ne. Na kontě má už 735 branek a je na čtvrtém místě historicky nejlepších střelců NHL. Na třetího Bretta Hulla mu přitom chybí pouhých šest tref, které jistě letos pokoří! Kdy se mu to podaří?