Čech je velkou oporou Arsenalu. Díky němu se tým drží na prvním místě Premier League. 
Facebook

Čech zamkl bránu! Sbírá další nuly

03. ledna 2016 14:10 / Fotbal
Fotbalový brankář Petr Čech znovu dokázal, že Arsenal udělal skvělé rozhodnutí, když ho získal z Chelsea. I když už je Čech rekordmanem anglické Premier League v počtu vychytaných nul, proti Newcastle přidal další a má jich už 171. Arsenal je díky výhře 1:0 na prvním místě žebříčku.

Čecha v Anglii opěvují a tvrdí, že Arsenal jeho přestupem získal do brány poklad. Už mnozí před sezonou tvrdili, že Čech je právě to, co klub potřebuje. A také že jeho přítomnost mezi tyčemi vymaže rozdíl mezi oběma londýnskými kluby Chelsea a Arsenalem.

Zatímco se Chelsea potácí na chvostu tabulky, Arsenal jede jako mašina s neomylným Čechem v bráně. I když se spoluhráčům zrovna nedaří střílet mnoho branek, brankář vše jistí čistým kontem.

Ukázal to i proti Newcastle. Přestože měli soupeři několik šancí, Čech za záda nic nepustil. Díky jedné trefě Arsenalu pak kanonýři vyhráli a jsou na první příčce dva body před Leicestrem.

A trenér Arséne Wenger pěl na Čecha chválu. „Předvedl dva zásadní zákroky. Nepanikaří a je v klidu. To je to, co potřebujeme,“ řekl Wenger.

Na kolik nul Čech svůj rekord vytáhne? Ve svých 33 letech má formu jako hrom a klidně může být na vrcholu ještě několik dalších let! 
Marie Popelková | sportstory.cz
KOMENTÁŘE
comments powered by Disqus

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

1+1= no to snad nemyslíte vážně!? Dělat z lidí

Celebrity

Proboha! Co je tohle za stařečka! Slavný český

Auto Moto

Toto je historicky nejlevnější Bugatti Veyron. Není