Čech je velkou oporou Arsenalu. Díky němu se tým drží na prvním místě Premier League. 
Facebook

Čech zamkl bránu! Sbírá další nuly

03. ledna 2016 14:10 / Fotbal
Fotbalový brankář Petr Čech znovu dokázal, že Arsenal udělal skvělé rozhodnutí, když ho získal z Chelsea. I když už je Čech rekordmanem anglické Premier League v počtu vychytaných nul, proti Newcastle přidal další a má jich už 171. Arsenal je díky výhře 1:0 na prvním místě žebříčku.

Čecha v Anglii opěvují a tvrdí, že Arsenal jeho přestupem získal do brány poklad. Už mnozí před sezonou tvrdili, že Čech je právě to, co klub potřebuje. A také že jeho přítomnost mezi tyčemi vymaže rozdíl mezi oběma londýnskými kluby Chelsea a Arsenalem.

Zatímco se Chelsea potácí na chvostu tabulky, Arsenal jede jako mašina s neomylným Čechem v bráně. I když se spoluhráčům zrovna nedaří střílet mnoho branek, brankář vše jistí čistým kontem.

Ukázal to i proti Newcastle. Přestože měli soupeři několik šancí, Čech za záda nic nepustil. Díky jedné trefě Arsenalu pak kanonýři vyhráli a jsou na první příčce dva body před Leicestrem.

A trenér Arséne Wenger pěl na Čecha chválu. „Předvedl dva zásadní zákroky. Nepanikaří a je v klidu. To je to, co potřebujeme,“ řekl Wenger.

Na kolik nul Čech svůj rekord vytáhne? Ve svých 33 letech má formu jako hrom a klidně může být na vrcholu ještě několik dalších let! 
Marie Popelková | sportstory.cz
KOMENTÁŘE
comments powered by Disqus

Mohlo by vás zajímat

Zprávy

Neuvěřitelné! Lidská blbost opravdu nezná mezí!

Celebrity

Patrasová se Slováčkem se fakt chovají jako

Auto Moto

Toto je historicky nejlevnější Bugatti Veyron. Není